Про тайський масаж

«Тайський масаж» — почувши ці слова, більшість людей автоматично згадують сумнозвісне нічне життя Бангкока з його масажними кабінетами, що пропонують послуги, які не мають нічого спільного зі справжнім масажем. Тайський масаж, на жаль, страждає від такої репутації, оскільки лише деякі з іноземних туристів, що прибувають у Таїланд, знають, що «традиційний масаж» — це дещо зовсім інше, ніж мистецьки завуальована проституція, якою займаються в масажних кабінетах. У традиційного тайського масажу, або «прадавнього масажу» («Нуад Фан Боран», як його називають тайською), за плечима — тривала історія лікувального впливу. Якщо простежити еволюцію техніки лікувального масажу, який практикується в  Таїланді, то виявиться дивний факт: найдавніше коріння його виявляється не в Таїланді, а в Індії! Засновником його, згідно з легендою, вважається лікар з Північної Індії, відомий під іменем Дживака Кумар Бхаші, сучасник Будди, що служив особистим лікарем одного з індійських царів близько 2500 років тому.

         Тайська система масажу - це комплекс найрізноманітнішої техніки, і кожний метод має специфічні ефекти. Деякі з них включають натиснення на енергетичні канали, інші - скручування й розтягування, що іноді нагадує йогу. Натискання - це засіб стимуляції енергетичних каналів, а скручування й розтягування стимулюють м'язи. Інструмент фахівця з тайського масажу - ступні, долоні, великі пальці на руках, лікті та коліна. Спокійний темп і плавні рухи, характерні для тайського масажу, виключають різкі натискання та занадто сильні розтягування. Тайська система схожа на прекрасний хореографічний дует: основна тема повторюється знову й знову, але з деякими варіаціями для кожної частини тіла.

        Насамперед тайська система вимагає щирих і добрих відносин між масажистом та відвідувачем, а також спокійної обстановки, що сприяє прояву таких почуттів. Тепле, добре провітрене приміщення, м'яке, неяскраве світло найкраще підходять для зосередження масажиста та розслаблення відвідувача. Важливо, щоб не було жодних звукових перешкод, найкраще, щоб під час масажу грала тиха музика. Оскільки прийоми виконуються на підлозі, то вам знадобляться м'який, але достатньо пружний мат або килимок, а також подушка під голову пацієнта. Щоб діяти впевнено, масажисту необхідно достатньо багато простору.

      Відвідувач під час масажу не роздягається, оголюються тільки стопи. Одяг його повинен бути вільним, з тонкого натурального матеріалу. Це відноситься і до одягу масажиста, який також залишається босоніж.

Безпосередньо перед масажем ви повинні звільнити свою свідомість від усіх сторонніх думок і повністю розслабитися, щоб сприймати масаж і душею і тілом. Розслабитися й заспокоїтися вам допоможуть кілька глибоких вдихів. Під час масажу Ви повинні дихати довільно.

                                                     Тривалість масажу.

       Сеанс тайського масажу в повному обсязі займає від однієї до двох з половиною годин. Але це не означає, що за більш короткий строк ефективний масаж провести неможливо. Якщо час обмежений, краще зосередитися на певних окремих частинах тіла і максимально впливати на них, ніж намагатися проробити повний комплекс.

Тайський традиційний масаж приносить благотворне полегшення при:

 • загальному поганому самопочутті;
 • головних і потиличних болях;
 • болях у спині, поперекових радикулітах;
 • затисках м'язів, остеохондрозах;
 • порушенні сну, занепокоєнні, апатії, поганому настрої;
 • проблемах із травленням, відсутності апетиту, при зайвій вазі;
 • значно підвищується тонус кровоносних судин;
 • збільшується рухливість суглобів.

  Загальні правила тайського масажу:

 • ніколи не масажуйте кістки або хребет, не торкайтеся відкритих ран, інфікованих ділянок, пухирів, папул, родимок та ін.;
 •  при наявності в пацієнта серцево-судинних захворювань, підвищеного кров'яного тиску або варикозного розширення вен ніколи не зупиняйте струм крові блокуванням артерій;
 • при наявності серйозних проблем зі шлунком або кишечником ніколи не робіть масаж живота; замість цього інтенсивно обробіть задню частину тіла;
 • коліна дуже чутливі та уразливі, при невмілому впливі їх легко пошкодити; тому необхідно уникати надлишкового тиску на коліна;
 • не можна застосовувати сильний тиск на втомлені м'язи або при роботі з пацієнтом, у якого сильно розвинена мускулатура; не можна застосовувати акупресурний вплив на лімфатичні залози;
 • пацієнти із серцево-судинними проблемами перед тем, як приймати масаж, повинні обов'язково порадитися з лікарем; у більшості випадків вплив на енергетичні лінії, легкі вправи на розтягання і масаж обличчя можливі та корисні;
 • ніколи не робіть масаж живота вагітним жінкам; після третього місяця вагітності забороняються вправи в положенні лежачи на животі та будь-які вправи, пов'язані з тиском на живіт; дозволяються тільки легкі вправи в положеннях лежачи на спині, на боці й сидячи; у вагітних жінок дуже рекомендується вплив на енергетичні лінії ніг, рук і спини в положенні сидячи або лежачи на боці, так само, як і інтенсивний масаж обличчя.

 

     Масаж приємний і корисний як для чоловіків, так і для жінок. І ті, і інші можуть і виконувати, і приймати масаж, однак у деяких вправах необхідно враховувати різницю між статями.

    Масаж є неоціненним для зміцнення здоров'я та поліпшення загального самопочуття. Однак він може виявитися тільки краплею в море, якщо спосіб життя людини не буде визначатися свідомою турботою про своє здоров'я. У комбінації зі здоровішою й корисною їжею та здоровішим способом життя тайський масаж дасть вам відчуття легкості, бадьорості, фізичного комфорту на довгі роки.

Як часто потрібно отримувати масаж? Не існує правил або обмежень. Для загального масажу тіла цілком достатньо 1 сеансу на тиждень. Якщо Ви прагнете робити його через кожні 2 дні — прекрасно, а тим ентузіастам, хто захоче отримувати його ще частіше, він також не завдасть шкоди.